W naszej szkole co roku w kwietniu odbywają się zajęcia poświęcone twórczości Hansa Christiana Andersena. Tegoroczny scenariusz obejmował przeczytanie jednej z piękniejszych baśni: Brzydkie Kaczątko oraz zapoznanie się z problematyką utworu. Brzydkie kaczątko to utwór o nietolerancji i potrzebie akceptacji, dlatego głównym celem było uwrażliwienie uczniów na prawidłowe zachowanie w stosunku do innych osób. Uczniowie podczas zajęć zapoznali się z biografią Andersena, wypełniali ,,metryczkę książki’’, układali kolejność wydarzeń oraz omawiali cechy wyglądu kaczątka. Zgromadzone słownictwo posłużyło do opisania łabędzia (karty pracy). Czy inny znaczy gorszy? Na co zwracamy uwagę, oceniając innych? Uczniowie próbowali odpowiadać na postawione pytania, odwołując się do własnych doświadczeń.
Ostatnim elementem zajęć była praca plastyczna. Uczniowie rysowali pięknego łabędzia, na wyciętym wcześniej kole o niewielkiej średnicy, który posłużył do wykonania przypinki.
Wszystkie dzieci brały aktywny udział w zajęciach.
Pani Ania, Pani Bożena i Pani Roksana życzą wszystkim miłej lektury.

